معرفی چند سایت فعال در حوزه تولید محتوا به روش اینفوگرافیک
مهر ۲۹, ۱۳۹۷
بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام چه زمانی است؟
آذر ۱۴, ۱۳۹۷

طراحی سایت ریسپانسیو بهترین شیوه جهت نمایش وب‌سایت در کلیه دستگاه‌ها

سایت ریسپانسیو

یک سایت ریسپانسیو یا واکنش‌گرا به وب‌سایتی گفته می‌شود که با ابعاد کلیه دستگاه‌ها سازگاری دارد. با توجه به اینکه امروزه کاربران از دستگاه‌های مختلف (موبایل، تبلت و …) استفاده می‌کنند، انعطاف‌پذیری وب‌سایت با این دستگاه‌ها یک امر ضروری به شمار می‌رود.

در صورت عدم دسترسی به تبلت یا موبایل، برای تشخیص ریسپانسیو بودن یک سایت، ابتدا وب‌سایت مدنظر را در لپ تاپ یا کامپیوتر باز کنید و سپس عرض مرورگر را به آهستگی کم و زیاد نمایید. در صورت ریسپانسیو بودن سایت، اندازه و چیدمان اجزاء آن مطابق با تغییر عرض صفحه تغییر می‌کند و هیچ اسکرول افقی ظاهر نمی‌شود.

سایت واکنش گرا

کلیه وب سایت هایی که در آلماتک طراحی می‌شود، کاملاً ریسپانسیو هستند و با کلیه نمایشگرها انطباق دارند.

برخی از مزایای وب‌سایت‌های ریسپانسیو به شرح زیر است:

۱- انعطاف‌پذیر بودن: وب‌سایت‌های ریسپانسیو قابلیت انطباق با کلیه دستگاه‌ها را دارند.

۲- مقرون به صرفه بودن: هزینه‌های طراحی یک سایت ریسپانسیو بسیار کمتر از طراحی سایت با نسخه موبایل است.

۳- توصیه شده توسط گوگل: گوگل طراحی ریسپانسیو را برای طراحی سایت پیشنهاد می‌دهد. سایت های ریسپانسیو دارای URL و HTML یکسان هستند و این قابلیت را دارند که روی تمامی دستگاه‌ها با سایزهای مختلف صفحه نمایش، به درستی نمایش داده شوند. این موضوع باعث می‌شود که گوگل بتواند راحت تر و بهینه‌تر محتوای سایت را نشانه‌گذاری کند.

۴- مدیریت محتوای آسان‌تر: داشتن دو سایت مجزا برای دسکتاپ و موبایل باعث می‌شود مدیریت محتوا دشوارتر شود. در این حالت نیاز است محتوا بر روی دو نسخه موبایل و دسکتاب به صورت مجزا بارگذاری شود که این مسأله دشواری‌هایی را به همراه دارد. همچنین در این حالت به دلیل بارگذاری مطالب تکراری بر روی یکی از نسخه‌های سایت، ممکن است بر روی رتبه گوگل تأثیر منفی بگذارد.

۵- سئو آسان‌تر: در صورت داشتن دو نسخه متفاوت برای وب‌سایت، نیازمند به دو برنامه متفاوت برای سئو آن‌ها هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *