سایت ریسپانسیو
طراحی سایت ریسپانسیو بهترین شیوه جهت نمایش وب‌سایت در کلیه دستگاه‌ها
آبان ۵, ۱۳۹۷

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام چه زمانی است؟

مدیریت صفحه اینستاگرام مستلزم توجه به نکات فراوانی است که می‌تواند باعث رونق کسب و کار شما گردد. علاوه بر کیفیت مطالب، زمان بارگذاری مطالب نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تحقیات فراوانی بر روی رفتار کاربران اینستاگرام انجام شده است تا بهترین زمان جهت قراردادن یک مطلب، مشخص گردد. بر اساس این تحقیقات مشخص شده است که بیش از نیمی از کاربران اینستاگرام روزانه حداقل یک بار صفحه پروفایلشان را چک می‌کنند. این بدان معناست که اگر شما در هر ساعتی از شبانه‌روز پستی در صفحه خود قرار دهید، قطعا تعدادی لایک و کامنت دریافت خواهد کرد. اما زمان‌هایی وجود دارد که درصورت توجه به آن‌ها می‌توانید تعداد بسیار بیشتری لایک و کامنت دریافت کنید.

دموگرافی فالوورهای هدف را بشناسید:

به عنوان ادمین یک صفحه اینستاگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگر، لازم است بدانید که مخاطبان و فالوورهای هدف شما چه قشری از جامعه را تشکیل می‌دهند. آیا اکثر فالوورهای شما افراد بزرگسال هستند و یا دانشجویان بخش اعظمی از مخاطبان شما را تشکیل می‌دهد؟ آیا بیشتر فالوورهای شما زنان خانه‌دار هستند یا خیر، بیشتر آن‌ها مردان هستند؟ آیا بیشتر جمعیت فالوورهای شما افراد با توانایی‌ها و مهارت‌های خاص هستند و یا هر شخصی با هر نوع علایقی می‌تواند جزو مخاطبان شما باشد؟ شناخت این موضوع می‌تواند به شما کمک کند بهترین زمانی که بیشترین فالوور آنلاین را در اختیار دارید، بشناسید. به عنوان نمونه بسیاری از مردان بزرگسال در ساعات کاری یعنی ۹ صبح تا ۵ عصر صفحه اینستاگرامشان را چک می‌کنند و یا بسیاری از دانشجویان شب‌ها این کار را انجام می‌دهند.

کتاب کده

چیزی که تحقیقات درباره بهترین زمان پست‌گذاشتن در اینستاگرام نشان می‌دهد:

براساس تحقیقات انجام شده توسط TrackMaven، بر روی عادات تعامل در پست‌های اینستاگرام ۵۰۰ کمپانی در سال ۲۰۱۳، TrackMaven به این نتیجه رسید که زمان آپلود کردن پست در اینستاگرام مهم به نظر نمی‌رسد. کاربران صرف‌نظر از زمانی که آن‌ها پست گذاشته‌اند، فعال هستند. انتخاب زمان خاص برای ارسال پست، نتیجه متفاوتی را در تعامل مخاطبان ندارد.
مطابق با تحقیقات Later، ۶۱۰۰۰ پست در سال ۲۰۱۵ بررسی‌شده و ثابت کرد که ساعت ۲ صبح تا ۵ عصر، بهترین زمان و روز چهارشنبه بهترین روز برای پست گذاشتن است. تعامل در ساعات ۹ صبح تا ۶ عصر به‌طور قابل‌توجهی کاهش‌یافته است.
مطابق با تحقیقات Mavrck، بعد از بررسی ۱٫۳ میلیون پست، Mavrck گزارش داد که نیمه‌شب، ۳ عصر و ۴ عصر بهترین زمان برای پست گذاشتن است.
مطابق با تحقیقات Hubspot، با استفاده از داده‌های جمع‌آوری‌شده از منابع مختلف،Hubspot یک اینفوگرافیک را در اوایل ۲۰۱۶ منتشر کرد که نشان می‌دهد بهترین زمان برای ارسال مطلب در اینستاگرام هر ساعاتی از روز دوشنبه یا پنج‌شنبه است. به‌غیراز ساعت‌هایی بین ۳ تا ۴ عصر و بهترین زمان برای آپلود ویدئو در شب بین ساعت ۹ شب تا ۸ صبح است. زمان‌های خاص دیگری که برای ارسال مطلب مناسب هستند شامل ساعت ۲ صبح، ۵ عصر و ۷ شب در چهارشنبه می‌باشد.

بازه‌های زمانی که ارزش امتحان کردن دارند:

باوجود همه این یافته‌های مختلف، شما نمی‌دانید که دقیقاً چه‌کاری انجام دهید و بهترین زمان برای شروع و پیگیری نتیجه چه زمانی است. دوباره تأکید می‌کنم که همه‌چیز بستگی به مخاطبان موردنظرتان و دلیل ارتباط با مخاطبانتان دارد.
شما می‌توانید زمان‌های زیر را برای شروع تست کنید.
صبح ۷ تا ۹: ساعت‌های صبح زمان خوبی برای پست گذاشتن هستند، زیرا زمانی است که همه از خواب بلند می‌شوند. همه مردم نمی‌توانند مقاومت کنند و موبایلشان را برای اینکه ببینند درزمانی که خواب بوده‌اند چه اتفاقی افتاده است چک نکنند. بعد از ساعت ۹ صبح اندکی افت در تعامل پیدا می‌شود که به دلیل ساعت کاری یا ساعت مدرسه است.
ظهر ۱۱ تا ۱۴: وقت ناهار هم‌زمانی است که مردم کار را رها می‌کنند و آن‌ها اغلب به شبکه‌های اجتماعی خودسر می‌زنند.
عصر ۱۷ تا ۱۹: بعد از مدرسه و کار، مردم به استراحت می‌پردازند. ممکن است مردم به چک کردن گوشی‌هایشان زمانی که آن‌ها درراه برگشت به خانه هستند یا روبروی تلویزیون قبل از شام نشسته‌اند بپردازند. بهترین زمان ارسال پست حدود ساعت عصر ۱۷ تا ۱۹ شب است. حدود ساعت ۱۸ درست زمانی است که بسیاری از مردم در حال برگشت به خانه و یا خوردن شام هستند.
دوشنبه، چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه: به نظر می‌رسد که در این روزها بالاترین تعامل طبق تحقیقات منابع بالا وجود دارد. پیگیری میزان لایک ها و کامنت ها که برای هرکدام از بازه زمانی را می‌گیرید بررسی کنید و بازه‌ها را مطابق با بازخوردی که به دست آوردید تغییر دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *