کهنگی برنامه‌ریزی شده، استراتژی عمدی که باعث کند شدن گوشی‌ها می‌شود
مرداد ۱۵, ۱۳۹۷
بهترین زمان جهت باز طراحی وب‌سایت
مرداد ۱۶, ۱۳۹۷

معرفی چند استارتاپ در حوزه حمل و نقل

برنامه‌ریزی حمل و نقل یک چالش بزرگ در مدیریت شهری به شمار می‌رود. با افزایش روزافزون جمعیت جهان این مسأله بیشتر از گذشته به چشم می‌آید. بسیاری از شرکت‌هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند به ارائه خدمات در زمینه حمل بار و مسافر اقدام می‌نمایند. این شرکت‌ها معمولاً از رویکردهای سنتی حمل و نقل استفاده می‌کنند. کاربران امروزی به دنبال

با گسترش تکنولوژی، استارت‌آپ‌های مختلفی در این زمینه متولد شده‌اند که به مشتریان خدمات ارائه می‌دهند. این شرکت‌ها به ارائه خدمات در زمینه جابه‌جایی کالا و مسافر در مسافت‌های شهری و بین‌شهری می‌پردازند. در ادامه برخی از مهم‌ترین استارت‌آپ‌هایی که در حوزه حمل و نقل فعالیت دارند معرفی شده‌اند:

۱- Blue Signal :

معضل ترافیک یکی از بزرگترین مشکلات شهرهای پر جمعیت به شمار می‌رود. نرم‌افزار کره‌ای Blue Signal یک راه مناسب جهت فرار از ترافیک سنگین پیشنهاد کرده است. این نرم‌افزار به کمک هوش مصنوعی خود قابلیتت پیش‌بینی ترافیک را برای ۲ ساعت تا ۲ روز آینده را دارد. به کمک این نرم‌افزار می‌توان در وقت و هزینه صرفه‌جویی کرد.

۲-   Uber :

اوبر یک سرویس حمل و نقل آنلاین برای خدمات درون شهری است. این نرم‌افزار یکی از شناخته شده‌ترین نرم‌افزارها در این حوزه به شمار می‌رود. کاربران در این اپلیکیشن می‌توانند درخواست خودرو خود را ثبت کنند و سپس نرم‌افزار اوبر برای آن‌ها نزدیک‌ترین خودرو را پیدا می‌کند. این نرم‌افزار کرایه مسافر را نیز به صورت خودکار محاسبه می‌کند و در اختیار او قرار می‌دهد. در حال حاضر اوبر در ۶۶ کشور دنیا فعالیت دارد و دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو واقع است.

در سال‌های اخیر نمونه‌های مشابه این نرم‌افزار در ایران پدید آمده‌اند. از جمله‌ی آن می‌توان به اسنپ و تپسی اشاره کرد که به شدت مورد اقبال عموم مردم قرار گرفته‌اند.

۳- Signal Labs :

این اپلیکیشن به منظور کاهش سوانح رانندگی طراحی شده است. هدف از این برنامه، آگاه‌سازی رانندگان از تقاطع‌های خطرناک، محل‌های عبور عابرین پیاده، علائم و نقاط حادثه خیز و … است. این استارت‌آپ همچنین با همکاری شرکت نورپردازی SWARCO اقدام به جایگزینی علائم ترافیکی هوشمند با تابلوهای سنتی کرده‌اند.

۴- Zagster :

این اپلیکیشن امکانی را جهت به اشتراک‌گذاری دوچرخه در شهرها پدید می‌آورد. استفاده از این شیوه حمل و نقل باعث کاهش ترافیک و آلودگی هوا مخصوصاً در شهرهای بزرگ و صنعتی خواهد شد. یکی از مشکلات موجود در این شیوه حمل و نقل، بحث ایمنی دوچرخه‌هاست. برای این منظور شرکت zagster از قفل‌های کریپتون استفاده کرده است. این قفل‌ها توسط اپلیکیشن موبایل و یا با ارسال پیام متنی به سرویس پیامک zagster باز و بسته می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *