عوامل مؤثر بر روی هزینه طراحی وب‌سایت

اولین گام در شروع یک کسب و کار اینترنتی، طراحی وب‌سایت است. در این مرحله یکی از دغدغه‌های اصلی صاحبان ایده، یافتن شرکت یا گروهی است که توانایی طراحی سایت به شکل مطلوب را داشته باشد. در این بین هر شرکتی متناسب با کارایی خود، هزینه‌هایی را برای طراحی وب‌سایت تعریف می‌کند. این هزینه‌ها به پارامتر‌های مختلفی وابسته است که هر کدام از آن‌ها تعرفه مشخصی دارند. در ادامه مواردی که هزینه‌های طراحی سایت را شامل می‌شوند، بیان شده است.

هزینه طراحی وب سایت

ثبت دامنه: اولین قدم برای راه اندازی وب سایت، انتخاب نام دامین (دامنه) متناسب با نام کسب و کار یا هر نام دلخواه شماست. قیمت ثبت دامنه وب‌سایت برای دامنه‌های ir. با سایر دامنه‌ها مانند com. متفاوت است.

هاست وب‌سایت: هاست به معنی میزبان است و به محیطی مجازی اطلاق می‌شود که بر روی یک سرور برای یک سایت تدارک دیده شده است. میزان هزینه آن به مقدار فضا و پهنای باند لازم برای وب‌سایت مربوط است.

طراحی گرافیکی: گرافیک وب، نحوه و ترکیب استفاده از رنگ‌ها، چیدمان عناصر تصویری در سایت، نوع و سایز قلم‌ها، رنگ قلم‌ها، نمایش تصاویر و در کل موضوعاتی از این دست را شامل می‌شود. وب‌سایت باید توسط گرافیست طراح وب پیاده‌سازی شود و برآورد هزینه آن نسبت به تخصص گرافیست و تعداد دفعات ویرایش‌های کارفرما می‌باشد.

اسکریپت‌های مورد نیاز وب‌سایت: هر وب‌سایت به اسکریپت‌ها و نرم افزارهای خاصی نیاز دارد که هر کدام بنا بر پیچیدگی، قیمت و تعرفه خاصی دارند. در حقیقت پرهزینه‌ترین بخش طراحی سایت برنامه‌نویسی آن است.

پیاده سازی صفحات وب سایت توسط توسعه دهنده وب: در این بخش سایت از نظر برنامه‌نویسی و گرافیکی به هم متصل می‌گردد و پایه سایت طراحی می‌شود.

درج اطلاعات صفحات وب‌سایت: در این بخش محتوای متناسب با وب‌سایت به آن اضافه می‌شود. این بخش از کار توسط کارفرما نیز قابل انجام است.

امن سازی وب‌سایت: برای بالابردن امنیت وب‌سایت می‌بایست متخصص امنیت و برنامه‌نویسی، سایت و هاست را از نظر امنیتی بررسی نمایید و اقدامات امنیتی لازم را انجام دهد.

بهینه سازی سایت: پس از اتمام کار، متخصص سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت می‌بایست سایت را از نظر سئو بررسی نماید و عملیات بالا آوردن سایت در موتورهای جستجو را آغاز نماید.

پشتیبانی وب‌سایت: پشتیبانی وب‌سایت تضمین کارکرد آن می‌باشد. در صورتی که در بخشی از سایت مشکلی به وجود آمد، واحد مربوطه سریعاً آن را رفع می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *