piwikrtl
نسخه فارسی و بومی سازی شده نرم افزار تحلیل و آنالیز (piwik)
بهمن ۱۱, ۱۳۹۵
اسمارتی چیست؟
بهمن ۱۶, ۱۳۹۵

سئو و دریچه ای به سوی بازاریابی محتوا

شما برای جذب افراد به برند و محصولاتتان باید در نوشته های خود از هویت فردی یاد کنید که مشتری ایده آل شماست. با اینکه شخص یاد شده مجازی است ولی در آن لحظه مخاطب در موقعیتی واقعی قرار می گیرد و راحت تر با محتوای شما ارتباط برقرار می کند. سعی کنید به گونه ای نوشته خود را نگارش کنید که انگار دقیقا از مشکل مخاطبتان با خبر هستید و راه حل مناسبی هم برایش فراهم کرده اید. این مهم فقط با خود را به جای مخاطبانتان گذاشتن مهیا می شود و فقط در این صورت است که می توانید خط نگراش خود را به درستی انتخاب کنید. برای درک بهتر ارتباط سئو و محتوا به دسته بازاریابی محتوا نگاهی بیاندازید.

 

– با نوشته خود مشکلات مخاطبانتان را به تصویر بکشید:

 

بهترین زمانی که شما می توانید از سئو و بازاریابی محتوایی بهره ببرید، زمانی است که در حال به تصویر کشیدن کارکتری بر اساس الگوهای مصرف کننده خود هستید. باید حسی در مخاطب ایجاد کنید که فرد تصور کند هر روز او را دنبال کرده و از نیاز هایش با خبر هستید.

سئو بسیار با اهمیت است ولی اگر موضوع شما (در حقیقت کلمات کلیدیتان) جذاب نباشد، بهینه سازی تاثیری در نتایج شما نخواهد داشت. محتوا هایی تولید کنید که قابل اشتراک گذاری باشند؛ زیرا اخیرا با روی کار آمدن شبکه های اجتماعی، بخشی از نتایج جستجو به سوی شبکه های اجتماعی ارجاع داده شده اند.

 

 

– برای تولید محتوای کسب و کارتان استراتژی ای تعیین کرده و یک تقویم تحریریه ایجاد کنید:

 

طبق آخرین تحقیقاتی که روی وضعیت محتوایی شرکت های مشهور دنیا صورت گرفته، تنها کمتر از ۵ درصد آنها برای تولید محتوا از استراتژی معینی تبعیت نمی کنند. پس اطمینان حاصل کنید که در میان کسب و کار های نو پا این درصد بسیار بیشتر خواهد بود و اگر شما یک استراتژی حساب شده برای محتوای خود انتخاب کنید، مطمئن باشید که از بیشتر رقیبان خود خود جلو خواهید زد.

در اینجا سوالی پیش می آید که این استراتژی چگونه معین می شود؟ شما در درجه اول باید موضوعات مرتبط با کسب و کارتان را پیدا کرده و سعی کنید در چند دسته تقسیم بندی و سپس تعیین اولویت برای تولید محتوا را انجام دهید. سپس به مرور زمان خود متوجه رشد محتواییتان می شوید. تعیین استراتژی کمک می کند تا شما بتوانید جملاتی را استخراج کنید که درخور کسب و کار شما بوده و می توانید از آنها در بنرتان به عنوان شعار برندتان استفاده کنید.

در محتوا ها به جستجو بپردازید و یک روند تحقیقاتی را در موضوعات مورد نظرتان پیش بگیرید.هیچ وقت از خلاقیت غافل نشوید؛ زیرا خلاقیت است که محتوای شما را برای مخاطب جذاب کرده و باعث می شود که محتوای شما توسط آنها دنبال گردد.

در حین تعیین استراتژی سعی کنید کمی به بررسی کلمات کلیدی بپردازید، زیرا همان طور که می دانید بخش اساسی سئو را به کار گیری کلمات کلیدی تشکیل می دهند که حتما باید از پیش تعیین شده باشند.

 

 

 

– مانند یک سردبیر عمل کنید نه یک متخصص سئو:

 

یک وبلاگ نویس نباید منظور خود را سریعا و به صورت مستقیم به مخاطبش بیان کند؛ بلکه باید سعی کند به گونه متنش را تهیه کند که فرد در حین خواندن کنجکاو شده و متن را دنبال کند.  متن باید به گونه ای نگارش شود که هر پاراگراف متن را کامل تر کرده و موضوع اصلی را به مخاطب به صورت مقطعی انتقال می دهد. برای مثال سعی کنید پاراگراف اول را به گونه ای نگارش کنید که مخاطبتان فقط بتواند حدس بزند نه اینکه از مطلب شما آگاهی پیدا کند.

فراموش نکنید که کلمات کلیدی شما در متونتان باید بوسیله خلاقیت شما گنجانده شوند تا بتوانند شما را در فرآیند سئو موفق سازند.

شما می توانید از مخاطبانتان اطلاعاتی را بدست بیاورید که تحلیل های نرم افزاری نمی توانند آنها را در اختیار شما قرار دهند. برای مثال اگر محصول شما یک محصول آموزشی است، شما می توانید یک نظر سنجی قرار دهید که مشتریان ترجیح می دهند که کتاب شما را در کدام یک از قالب های E-Book و یا کتاب چاپی دریافت کنند. سپس می توانید بر اساس نظرسنجی صورت گرفته مقاله ای برای محصولتان و نحوه عرضه اش منتشر کنید و این کار مستقیما روی مخاطب شما اثر می گذارد. زیرا طبق نظر سنجی شما به انتخاب آنها احترام گذاشته اید.

در نهایت در نظر داشته باشید که سئو و محتوا مکمل یکدیگرند و یک استراتژی حساب شده، شما را نه تنها در سئو بلکه در جذب مخاطبان هم یاری می کند.

منبع : blogad.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *