احترام به مشتری از طریق شخصی‌سازی محصولات در سایت‌های فروشگاهی
شهریور ۱۳, ۱۳۹۷
عنوان مطلب، پنج برابر مهم‌تر از محتوای مطلب است
شهریور ۱۷, ۱۳۹۷

سهولت در انجام تراکنش‌های مالی به کمک فناوری فین‌تک

به هر نوع فناوری نوآورانه در زمینه مالی، فین‌تک (Financial technology) گفته می‌شود. فین‌تک می‌تواند تکمیل کننده خدمات بانک‌ها و مؤسسات مالی باشد؛ اما هرگز به عنوان جایگزین و رقیبی برای آن‌ها مطرح نیست. فناوری فین‌تک می‌تواند بستری را برای فعالیت‌های مالی اشخاص و شرکت‌ها فراهم نماید.

یکی از کاربردهای مرسوم فین‌تک کیف پول و خدمات انتقال وجه است. از این مزیت فین‌تک می‌توان در موارد متعددی استفاده نمود. از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱- کسب و کارهای خانگی: مراکز فروش غذاهای خانگی، انواع صنایع دستی که زنان خانه دار تولید می کنند، فروش و بسته بندی انواع ادویه (زعفران، زیره و…) و سبزی های خانگی و … از جمله کسب و کارهایی هستند که می‌توانند از این بستر جهت انجام تراکنش‌های مالی خود استفاده نمایند.

۲- صندوق‌های وام قرض‌الحسنه خانوادگی: این نمونه صندوق‌ها معمولاً در بین ایرانیان رواج فراوانی دارند. مزیت عدم پرداخت سود باعث شده است خانواده‌های زیادی اقدام به ساخت این صندوق‌ها کنند. به کمک فناوری فین‌تک می‌توان تراکنش‌های مالی را با سهولت بیششتری به انجام رساند.

۳- کسب و کارهای خدماتی: در این کسب و کارها معمولاً پرداخت وجه در محل انجام می‌گیرد. عدم وجود پول نقد معمولاً باعث ایجاد مشکلاتی در پرداخت‌های مربوط به این کسب و کارها می‌شود. مشتریان می‌توانند با مراجعه به صفحه مربوط به کیف پول این شرکت‌ها به راحتی اقدام به پرداخت دستمزد این افراد نمایند.

۴- اخذ شارژ ساختمان: به کمک این فناوری می‌توان بدون مراجعه حضوری و با اطمینان خاطر اقدام به پرداخت شارژ ساختمان نمود.

علاوه بر موارد ذکر شده می‌توان به کسب و کارهای اینترنتی و نیز فعالیت‌های شخصی نیز اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *